אלבה וטלי – אירועים מהחלומות

העסק נולד מחלומות שנרקמו להם לאט לאט במהלך ההכרות המשותפת שלנו. אנחנו באות מעולמות שונים, אנחנו שונות בתכלית. אלבה קופצנית וטלי חולמנית, שתינו חולקות אהבה מאוד גדולה ליצירה מקורית ולאוכל. המפגש עם חומרי הגלם מרתק אותנו, השיח עם הלקוחות מפרה אותנו והפקת האירועים שומרת עלינו צעירות 😊

האוכל שלנו קודם כל טעים, זה ברור, אבל הוא גם יפיפה. המזנונים שלנו מינימליסטיים ונקיים, כך גם מגשי האירוח עליהם הכל מוגש.

המאפים, המלוחים והמתוקים ניצבים בדיוק מופתי, קערות הסלט מסתדרות להן בטורים ישרים ומחכים לקבל את הסועדים.

אנחנו רוצות לשמוע את החלומות שלכם ולנסות להגשים לכם אותם דרך האוכל שנכין עבורכם ועבור האורחים שלכם.

טלי רבי

אלבה יאיר

בזכות בעלי ורק בגלל ההתעקשות שלו הלכתי ללמוד במגמת קונדיטוריה בביה"ס בישולים לאחר שהוא סיים לימודי שף תוך כדי התמקצעות בבישול צרפתי, שם למדתי את הבסיס ואת רזי הקונדיטוריה הצרפתית שלמעשה נתנה לי כלים ויכולת לבנות מתכונים ותפריטים בעסק הנוכחי.

בלימודי פגשתי את טלי ובסיומן החלטנו לנסוע לפריס לטעום ולראות למעשה את כל המאפים והעוגות שלמדנו ניפגשנו עם הקונדיטורים הטובים בעולם במטבחים שלהם ומשם החיבור ביננו היה קצר ומושלם.

אני באה מתחום העיצוב, משם הגעתי לקונדיטוריה, למדתי לבד תוך כדי גידול ארבע ילדים. התפתחתי וגדלתי בתחום הבישול והאפיה וקצת אחרי גיל ארבעים (משבר הגיל, מישהו?), החלטתי לזרום עם התשוקה ונרשמתי ללימודי קונדיטוריה בבית הספר בישולים שם הכרתי את אלבה. בסיום הלימודים נסענו אלבה ואני לפריז בירת הקונדיטוריה הצרפתית, שם טעמנו חקרנו ביקרנו במטבחים ומשם לסדנאות נוספות עם קונדיטורים מכל העולם.התנסיתי גם בעבודה בקונדיטוריות מובילות בתל אביב.

החיבור עם אלבה היה טבעי. הבנו מהר שיש בינינו קשר מיוחד ושהחלומות שלנו מתחברים, התחלנו ליצור טעמים.

הבישול שלי הוא כמו ייאן ויאנג תאור של ניגודים משלימים שיוצרים טעמים מעניינים וערבים לחך.

ישנה מנה מועדפת עלי במיוחד וזה סלט העדשים השחורים שלנו עם בטטה חמוציות ועלים ירוקים פשוט חגיגה לעיניים וטעם מיוחד של מתוק, חמוץ ומלוח ביחד.

אני אוהבת אוכל, אני אוהבת לאכול, אני אוהבת ריחות, צבעוניות, תבלינים… אני אוהבת להסתובב בשווקי אוכל, אני אוהבת לארח, אני אוהבת להכין אוכל לאנשים, אני אוהבת אוכל מוקפד ומדוייק ומכינה כזה בדיוק, אבל הכי הכי הכי אני אוהבת שהאורחים של העסק שלי אומרים לי כמה שהם אוהבים את האוכל שהכנתי.

אין דבר שמרגש אותי יותר מאשר אורח שהשתתף באירוע בהפקת אלבה וטלי, אהב את האוכל, נהנה מהאירוע וכתב לי על זה..

שום דבר לא ישכנע אותי לאכול חלמון ביצה חי ולא משנה איזו מנה זו תהיה, כנראה זו הסיבה שאנחנו שותפות.

חלמון ביצה חי הוא האוכל היחיד שלא יכול להכנס לצלחת שלי בשום צורה, כנראה זו הסיבה שאנחנו שותפות.

המפגש עם אוכל בכל מקום על הגלובוס אם זה בטיול, במסעדה, באוכל רחוב או כשאני מתארחת גורמים לי לנסות ולתרגם את זה למנה קטנה ומיוחדת שגם הלקוחות שלי יוכלו להנות ממנה. 

היכרות ולמידה של טכניקות וסגנונות אפיה ובישול
ביקורים במסעדות מיוחדות בארץ ובעולם,
טיולים בשווקים
טעימות

המטבח שהכי אני אוהבת הוא המטבח האיטלקי שעל חלק ממנו גדלתי במטבח הרב לאומי של בית הורי.

המטבח האהוב עלי הוא המטבח האסיאתי מאחר והוא משלב טעמים רבים עם אסטטיקה מינימליסטית שאני מאוד מתחברת אליה.

גלילה למעלה